Przewodnik

Nazywam się Leszek Młodzianowski i jestem „Karpackim Gazdą”

 

gazda logo

"Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmieniać świat, są tymi... którzy go zmieniają."

Steve Jobs

 

zbojnickiegroup-biale

Jestem licencjonowanym przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek krajowych i zagranicznych, kierownikiem placówek wypoczynku i rezydentem w wielu krajach europejskich i pozaeuropejskich, pasjonatem góralszczyzny, folkloru, etnografii i tematyki zbójnictwa karpackiego!

Zapoznaj się z moją ofertą prowadzenia wycieczek wchodząc na stronę www.karpackigazda.pl

 

kg6

Fot. Wycieczka z Karpackim Gazdą do Muzeum Browaru Żywieckiego.

Karpacki Gazda ma przyjemność zaprosić Państwa do spędzenia niezapomnianych chwil w Karpatach (Polska, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia, Węgry), w obrębie których znajduje się również pasmo Beskidów (Beskid Żywieckie, Śląski, Mały, Makowski), które uznane zostały za stolicę zbójnictwa karpackiego. Proponuję zwiedzanie ze mną najpiękniejszych zakątków tego osobliwego regionu, poznanie tradycji i kuchni regionalnej. Karpacki Gazda zorganizuje Państwu pobyt dla grup (firmy, szkoły, inne instytucje) połączony ze zwiedzaniem i spotkaniami integracyjnymi na całym łuku karpackim i nie tylko, imprezami integracyjno-motywacyjnymi z napadami zbójnickimi, kuligami i biesiadami karczmiennymi z koncertami gwiazd, kapel góralskich, wieczorki tematyczne oraz różne formy rekreacji i wypoczynku, wycieczki piesze z przewodnikiem w wiele ciekawych karpackich zakątków. Karpacki Gazda ma możliwość zaaranżowania i przeprowadzenia wielu góralskich zabaw team buildingowych, które można łączyć z wyżej wymienionymi atrakcjami lub stworzyć z nich osobny scenariusz.

 

kg1

Fot. Wycieczka z Karpackim Gazdą do Wisły - perły Beskidu Śląskiego.

 

Ktoś zapyta dlaczego jestem Karpackim Gazdą? Już odpowiadam…

Dlaczego karpackim?

Dlatego, że od 12 lat moją wielką pasją są podróże, poznawanie nowych ludzi i innych kultur. Jako pilot wycieczek, przewodnik górski, poznałem bardzo dobrze kraje, które zlokalizowane są na mitycznym łuku Karpat, czyli Polskę południową, Słowację, Czechy, Ukrainę, Rumunię i Węgry. Jestem zafascynowany górską przyrodą, potęgą gór, do których mam wielki respekt i szacunek. Beskidy są częścią Karpat. Tutaj w Beskidach (w dawnych górach bielsko - żywieckich) zrodził się fenomen zbójnictwa karpackiego, które miało największe nasilenie w całych Karpatach. Beskidy są stolicą zbójnictwa karpackiego! Mogą Państwo skorzystać z moich usług pilotarsko - przewodnickich. Pokażę Wam piękno ziemi, którą najbardziej ukochałem i oprowadzę Was po najbardziej atrakcyjnych miejscach w Karpatach i nie tylko związanych ze zbójnikami karpackimi.

kg4

Fot. Wycieczka z Karpackim Gazdą do Żywca - stolicy zbójnictwa karpackiego.

Karpaty są dla mnie najpiękniejszym masywem górskim na świecie. Karpaty w których skład wchodzą również Beskidy są miejscem spotkania kultur każdego z poszczególnych krajów zlokalizowanych na łuku karpackim: Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Węgier. Zbójnictwo jakie występowało w tej części świata jest jedyne w swoim rodzaju oraz jest to wyróżnik na tle innych łańcuchów górskich. Karpaty są rdzeniem Europy Środkowej, swoistym fenomenem kulturowo-historycznym, pewną całością geograficzną, historyczną i społeczną, wznoszącą się ponad przecinające je granice państwowe. Karpaty są nierozerwalnym splotem kultur, miejscem ścierania się i nakładania wpływów polskich, ruskich, ukraińskich, rumuńskich, słowackich i węgierskich, a także niemieckich, żydowskich i wielu, wielu innych. Karpaty a w ich obrębie Beskidy stają się kodem kulturowym zdolnym przyciągnąć wielu klientów, gości, turystów.


Z miłości do tych gór stworzyłem Szlak Zbójników Karpackich, który jest szlakiem dziedzictwa kulturowego Karpat. Jako doświadczony pilot wycieczek i przewodnik beskidzki proponuuję Państwu zorganizowanie wycieczek ze mną, które przybliżą Wam tematykę zbójnictwa karpackiego. Ze mną zorganizujecie wycieczki Zbójnickim Szlakiem na terenie Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Węgier. 

kg3

Fot. Wyciecieczka z karpackim Gazdą do parku w Żywcu.

Szlak Zbójników Karpackich powstał, aby promować tematykę góralszczyzny i zbójnictwa karpackiego, jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego Karpat. Moją misją jest ocalenie tego dziedzictwa i przekazanie go kolejnym pokoleniom. Chciałbym również pokazać Państwu piękne przyrodniczo zakątki w Karpatach, jak również szereg zabytków, które wyrózniają ten region.

 

Zobacz zdjęcia z wycieczek które prowadzę!Kliknij tutaj!


Dlaczego gazdą?

Dlatego ponieważ jako solidny i pracowity gospodarz, czuję się odpowiedzialny za to gazdostwo, którym jest mityczny łuk Karpat, a w jego obrębie region Beskidów. Jako „Karpacki Gazda” chciałbym ochronić Karpaty w każdej możliwej formie. Karpaty i kraje leżące w ich obrębie od dawna mnie inspirowały, dlatego chcę ocalić od zapomnienia tradycje, zwyczaje, obyczaje, folklor tych ziem dla kolejnych pokoleń. Poprzez organizowanie wycieczek dla turystów po Beskidach i w inne zakątki Karpat wypełniam swoje powołanie. Chciałbym pokazać jak największej liczbie osób oraz w przyszłosci moim dzieciom i wnukom te dziewicze tereny i nauczyć ich miłości do tego regionu.

Słowo „gazda” zostało użyte nie bez powodu, ponieważ występuje w tym samym znaczeniu w językach: rumuńskim, słowackim, łemkowskim, ukraińskim i węgierskim (Szlak Zbójników Karpackich wiedzie przez te kraje). Słowo to zostało zaczerpnięte od pasterzy wołoskich w ramach kolonizacji wołoskiej. Trzeba pamiętać, że protoplastami zbójników karpackich byli Wołosi. A Szlak Zbójników Karpackich oparty o historię, legendy, mity i podania upamiętnia: sławnych karpackich harnasi, galicyjskich górali i inne grupy górali karpackich, którzy są potomkami plemion wołoskich, którzy tworzyli trzon zbójeckich kompanii i grasowali na przestrzeni prawie 400 lat w Karpatach.

kg2

Fot. Wycieczka z Karpackim Gazdą na Czantorię w Beskidzie Śląskim.

Karpacki Gazda zaprasza wszystkich do skarbca góralskiej tradycji i do skorzystania z oferty aktywnego wypoczynku, wycieczek, góralskiej animacji czasu wolnego i góralsko - zbójnickich zajeć edukacyjnych w Karpatach, Beskidach i nie tylko!

Zdarza się tak, że z racji tego, że obsługuję bardzo wiele grup turystycznych, nie zawsze będę mógł być Państwa przewodnikiem. Dlatego też polecam usługi moich wspaniałych przyjaciół przewodników beskidzkich, pilotów wycieczek z którymi od lat współpracuję i serdecznie polecam ich usługi przewodnickie i pilotarskie. W Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego www.zywiec.turystyka.pl  możecie Państwo zarezerwować jednego z 20 rekomendowanych przeze mnie licencjonowanych pilotówwycieczek i przewodników beskidzkich z którymi współpracuję.

kg5

Fot. Zwiedzanie Żywca.

 

Będę Twoim przewodnikiem po Szlaku Zbójników Karpackich i nie tylko!

 

Zapraszam

 

Leszek Młodzianowski - Karpacki Gazda

www.karpackigazda.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mob. +48 609 789 879

 

Kup gadżet zbójnicki ze Szlaku Zbójników Karpackich.Kliknij tutaj!

Zobacz filmy z naszych zbójnickich napadów i zbójnickich eventów.Kliknij tutaj!

 

 

Projekt „SZLAK ZBÓJNIKÓW KARPACKICH”® FIRMY ZBÓJNICKI SZLAK LESZEK MŁODZIANOWSKI, a w szczególności prezentowane koncepcje, pomysły i rozwiązania na mocy ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych z dn. 04.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 stanowią własność autora. Projekt ZBÓJNICKI SZLAK ani żadna z jego części nie może być w żaden sposób kopiowana, powielana, dystrybuowana bez pisemnej zgody autora.